GenelTeknoloji

Google Lens Uygulaması Artık iPhone’da!

Google’ın geliştirdiği ve bir süredir Android kullanıcılarının deneyimlediği Google Lens uygulaması şimdi de iPhone ve iPad’de! Yapay zekanın telefon ve tablet kamerası ile birleşimine dayanan bu ilginç uygulama ile çektiğiniz fotoğraf kareleri hakkında en detaylı bilgilere ulaşabileceksiniz.

Google Lens Uygulaması Nedir?

Google Lens, yapay zeka ve telefon kamerasını birleştiren bir özellik. Örnekle açıklayacak olursak, yolda gördüğünüz arabanın modelini öğrenmenize veya gördüğünüz mekanla ilgili bilgilere ulaşmanıza yardımcı olan bir yenilik. Google Lens uygulaması yer, nesne ve ürünleri internet ortamında tarayıp asistan aracılığı ile size sunuyor. Böylelikle çektiğiniz fotoğraf karelerinde yer alan nesneler, insanlar veya mekanlar hakkında daha fazla bilgi sahibi oluyorsunuz.

Google Lens Uygulaması iPhone ve iPad Kullanıcılarına Sunuldu

Bir süredir Android kullanıcılarının deneyimlediği bu yenilik şimdi de iPhone ve iPad sahiplerinin kullanımına sunuldu. Google’ın yaptığı açıklamaya göre, iOS kullanıcılarının beğenisine sunulan Google Lens’in kullanılabilmesi için, Google Fotoğraflar uygulamasının son sürümünün yüklü olması gerekiyor.

Vahdet Yavuz

Merhaba!

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker