Google Adwords ReklamlarıTeknoloji

Google’da “Mobil Öncelikli” Sistem Dönemi

Google “mobil öncelikli sistemi” yayına aldı! Mobil uyumluluğa fazlasıyla önem veren Google artık web sitelerini mobil öncelikli indexleyecek. 2016 yılında temeli atılan sistem geçtiğimiz gün hayata geçti.

Mobil Uyumlu Web Siteler Daha Üst Sıralara Çıkacak

Google tarafından yayına alındığı açıklanan mobil öncelikli sistem nedir? Mobil öncelikli sistem, mobil uyumlu olan web sitelerinin arama motoru sonuçlarında daha üst sıralarda çıkmasını sağlayan sistemdir. Bu sistemle birlikte mobil uyumluluğu olan web siteleri daha avantajlı olacak. Mobil uyumlu web sitesine sahip olmayanlar için ise bu, kötü bir haber.

Google kullanıcılarının yaklaşık %65’i aramalarını mobil cihazlardan yapıyor. Telefon, tablet gibi mobil cihazların kullanımı bu kadar yaygınken Google bu durumu göz ardı etmedi. Arama sonuçlarını masaüstü sonuçlara göre sıralayan Google, artık mobile öncelik tanıyacak. Eskiden üst sıralarda yer alan mobil uyumsuz web siteleri kullanıcıların mobildeki beklentilerini karşılayamıyordu. Artık üst sıralara yerleşen web sitelerinin mobil uyumluluğu olacak ve kullanıcıların memnuniyeti sağlanacak.

 

 

Vahdet Yavuz

Merhaba!

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker