Google Adwords Reklamları

Google Ads’ın Otomatik Yapabildiği Şeyler

Google , Google Adwords aracı ismi  artık hayatına Ads adıyla devam edecek.Bu yeni platformun neler yapabileceği daha da netleşmeye başladı. Google Ads ile artık 5 şeyi otomatik olarak yapılabilecek.

uygulama kamp

1.Uygulama Kampanyaları

Uygulama sahiplerinin  fazla indirilmek ve uygulama içi dönüşümleri,etkileşimleri artırabilmek için kullanabildiği bu otomatik reklam modeli, yeni isimlendirmeyle beraber tekrardan benzer bir model çıkarıldı. Bu modelde reklam verenlerin manuel olarak değiştirmesi, düzenlemesi gereken şeyler oldukça az.dinamik

2.Dinamik Arama Ağı Reklamları

Yapılan aramanın en iyi sayfaya yönlendirilmesi problemini çözebilmek için Google otomatize edilmiş dinamik arama ağı reklamlarını öneriyor. Bu sayede aramalar en doğru sayfalarla eşleştiriliyor.

3.Hedefi optimize edilmiş alışveriş kampanyaları

Google küçük işletmelerin reklam harcamalarına sonuna kadar destek veriyor ve  Otomatize edilmiş bu yeni reklam modeli ile artık direkt olarak alışveriş odaklı reklamlar da yapılabilecek.

4.Küçük İşletmeler İçin Akıllı Kampanyalar

Adwords aracının Ads’e ismini alması ile beraber Google küçük işletmeler için akıllı kampanyalar özelliğini duyurdu. Bu yeni özellik ile küçük işletmeler kolaylıkla reklamlarını oluşturabiliyorlar. Otomatik hedeflemeye dayalı olarak otomatik teklifler oluşturuyor ve bu sayede  yüksek tıklama oranı yakalanmaya çalışılıyor. Tabi ki bunların bazı ayarları manuel yapılmak zorunda.

 

Vahdet Yavuz

Merhaba!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker