ReklamYaratıcı Reklamlar

UBER’den Yeni Yıl Kutlaması: Çocukluğa Yolculuk

Yeni yıl yaklaşırken markaların Noel kutlamaları da başladı. UBER bu sene Noel’i kullanıcıları çocukluğa yolculuğa çıkararak kutladı. İşte, UBER’in Noel coşkusu ve nostaljisi yaşatan reklam kampanyası…

uber-yeni-yıl-2

UBER, bu sefer çocukluğa yolculuğa çıkarıyor!

Noel coşkusunu nostaljik bir dille kutlamak isteyen UBER’den ilgi çekici, yetişkinleri çocukluklarına götürecek bir proje geldi. Kampanya dahilinde oyuncak araba görünümlü, rengarenk taksiler Paris sokaklarında dolaştı. 11-13 Aralık 2018 tarihleri arasında üç gün boyunca sokaklarda dolaşan oyuncak görünümlü sevimli taksiler, UBER kullanıcılarına sunuldu. Dileyen kullanıcılar bu araçları seçerek NOEL nostaljisini yaşadı.

uber-yeni-yıl-3

Ubertoys kampanyası hakkında Uber Batı ve Güney Avrupa Pazarlama Başkanı Michelle Lamberti’nin yaptığı açıklama:

“UberToys ve DDB Paris ile Noel büyüsünün uyandırdığı duyguları alevlendirerek kullanıcılarımıza orijinal, eşsiz, gamsız bir deneyim yaşatmak istedik. UberToys Parislilere oyuncak bir çiftlik kamyonunun, uzaktan kumandalı bir arabanın veya hatta tamamen modelleme kilinden yapılma bir aracın içinde Paris’i turlama ve bu büyülü atmosferde çocukluklarını yeniden yaşama fırsatı sundu.”

uber-yeni-yıl-5

UBER, UberToys kampanyası kapsamında Noel’i kutlamanın yanı sıra ihtiyaç sahiplerine de yardımcı oldu. Fransız STK Secours Populaire Français ile işbirliği yaparak uygulamaya SECOURSPOP kodunu giren her bir kullanıcı adına organizasyona 1 Euro bağışta bulundu.

PROJE KÜNYESİ

Reklamveren: Uber
Reklam Ajansı: DDB Paris
Yapımevi: Art Bridge – Quad Group
Yönetmen: Gabriel Dugué

uber-yeni-yıl

 

Tags

Vahdet Yavuz

Merhaba!

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker